Konstrukcja fotowoltaiczna dwupodporowa, PRW2H4x4

PRW2H4x4, PRW2H4x3 – konstrukcje dla klienta detalicznego.

Konstrukcja naziemna, wolnostojąca, dwupodporowa, wbijana w grunt dla 12, 16 szt. modułów fotowoltaicznych, 60 ogniw, o standardowych rozmiarach, w układzie horyzontalnym (poziomym) 4 moduły w rzędzie – 3, 4 moduły w kolumnie.

Istnieje możliwość zamontowania również 12 szt. modułów o długości 2m (72 ogniw).

Materiał konstrukcyjny: – magnelis   (S320GD ZM310/430)

Przy większych projektach przeprowadzamy procedurę uzyskania gwarancji od ArcelorMittala do 25 lat.

Z powodu wchodzenia w reakcję ram aluminiowych modułów fotowoltaicznych ze stalą ocynkowaną zrezygnowaliśmy z oferowania konstrukcji ze stali ocynkowanej.

Materiał konstrukcyjny: – magnelis   (S320GD ZM310/430)

Przy większych projektach przeprowadzamy procedurę uzyskania gwarancji od ArcelorMittala do 25 lat.

Z powodu wchodzenia w reakcję ram aluminiowych modułów fotowoltaicznych ze stalą ocynkowaną zrezygnowaliśmy z oferowania konstrukcji ze stali ocynkowanej.

Nasze konstrukcje zaprojektowane są w taki sposób, że każdy wariant spełnia obliczenia statyczne dla:

– każdej strefy wiatrowej od 1 do 3 i

– każdej strefy śniegowej od 1 do 4

według odpowiedniej normy PN.

Konstrukcja PRW2H4x4 stanowi jeden z elementów rodziny konstrukcji o oznaczeniu PRW2H4x.

Budowa modułowa zapewnia inwestorowi dużą elastyczność w projektowaniu własnej konstrukcji nawet w przypadku niekomfortowego układu działki.

Obok prezentujemy kombinację dwóch konstrukcji PRW2H4x4 połączonych ze sobą łącznikami w zestawieniu z modułami o wymiarach 1825x1005x40. W związku z tym, że moduły są sporo dłuższe od wymiaru bazowego 1700 widzimy tylko 7 szt. ułożonych w każdym rzędzie, które idealnie wypełniają przestrzeń na konstrukcji.

Jest to przykład na to, że praktycznie każdy wymiar modułu znajdzie miejsce na naszych konstrukcjach przy zastosowaniu odpowiedniego ustawienia pojedynczych „stołów”.

Budowa modułowa zapewnia również jeszcze jeden atut, mianowicie można, w przypadku większych instalacji, a nawet farm fotowoltaicznych, szybko zaprojektować odpowiedniej długości rzędy z zachowaniem odległości dylatacyjnych. Solidność konstrukcji pozwala również w granicach możliwości wytrzymałości materiałowych rozstawiać słupy w mniejszej lub większej odległości od siebie w zależności od strefy wiatrowej lub śniegowej.

W Prinż Cieszyn każdy projekt powyżej 30kW analizowany jest indywidualnie i optymalnie dobierane rozwiązania z zachowaniem konserwatywnego podejścia konstruktora do solidności konstrukcji gwarantują inwestorowi najwyższy wskaźnik ceny do jakości.

Stawiamy na jakość systemów montażowych odchodząc od aluminium na rzecz magnelisu, który jest neutralny w kontakcie z ramą aluminiową modułu fotowoltaicznego jak również aluminiową klemą końcową. Stopniowo będziemy przedstawiać nasze rozwiązania rozpoczynając od konstrukcji wolnostojących, carportów, magnelisowych systemów montażowych na dach płaski, kończąc na magnelisowych mostkach trapezowych o niestandaryzowanych rozmiarach, którym profile aluminiowe nie są w stanie sprostać, tak aby Wasze panele mogły swobodnie oddychać w coraz to bardziej upalne dni lata, nie powodując bardzo dużego spadku wydajności poprzez efekt nagrzewania.