Konstrukcja fotowoltaiczna jednopodporowa, PRW1V2x3

PRW1V2x3 – konstrukcja dla klienta detalicznego.

Konstrukcja naziemna, wolnostojąca, jednopodporowa, wbijana w grunt dla 6 szt. modułów fotowoltaicznych, 60 ogniw, o standardowych rozmiarach, w układzie vertykalnym (pionowym) 2 moduły w rzędzie – 3 moduły w kolumnie.

Układ modułów pv: pionowy.

Kąt nachylenia: 25 – 35 st.

Założenia dotyczące obciążenia: – zgodnie z normami europejskimi, odpowiednio do lokalnych specyfikacji.

Waga: ok. 125 kg

Materiał konstrukcyjny: – magnelis   (S320GD ZM310/430)

Przy większych projektach przeprowadzamy procedurę uzyskania gwarancji od ArcelorMittala do 25 lat.

Z powodu wchodzenia w reakcję ram aluminiowych modułów fotowoltaicznych ze stalą ocynkowaną zrezygnowaliśmy z oferowania konstrukcji ze stali ocynkowanej.

Nasze konstrukcje zaprojektowane są w taki sposób, że każdy wariant spełnia obliczenia statyczne dla:

– każdej strefy wiatrowej i

– każdej strefy śniegowej –

od 1 do 3 według odpowiedniej normy PN.

Konstrukcja PRW1V2x3 stanowi najmniejszy element rodziny konstrukcji o oznaczeniu PRW1V2x.

Budowa modułowa zapewnia dużą elastyczność w projektowaniu własnej konstrukcji nawet dla klienta detalicznego posiadającego niekomfortowy układ działki.

Budowa modułowa zapewnia również jeszcze jeden atut, mianowicie można, w przypadku większych instalacji, a nawet farm fotowoltaicznych, szybko zaprojektować odpowiedniej długości rzędy z zachowaniem odległości dylatacyjnych. Solidność konstrukcji pozwala również w granicach możliwości wytrzymałości materiałowych rozstawiać słupy w mniejszej lub większej odległości od siebie w zależności od strefy wiatrowej lub śniegowej.

W Prinż Cieszyn każdy projekt powyżej 30kW analizowany jest indywidualnie i optymalnie dobierane rozwiązania z zachowaniem konserwatywnego podejścia konstruktora do solidności konstrukcji gwarantują inwestorowi najwyższy wskaźnik ceny do jakości.

Stawiamy na jakość systemów montażowych odchodząc od aluminium na rzecz magnelisu, który jest neutralny w kontakcie z ramą aluminiową modułu fotowoltaicznego jak również aluminiową klemą końcową. Stopniowo będziemy przedstawiać nasze rozwiązania rozpoczynając od konstrukcji wolnostojących, carportów, magnelisowych systemów montażowych na dach płaski, kończąc na magnelisowych mostkach trapezowych o niestandaryzowanych rozmiarach, którym profile aluminiowe nie są w stanie sprostać, tak aby Wasze panele mogły swobodnie oddychać w coraz to bardziej upalne dni lata, nie powodując bardzo dużego spadku wydajności poprzez efekt nagrzewania.